space
   
szkolenia projektowaniaPOWRÓT DO WYBORU TYPU KURSU

KURS PROJEKTOWANIE OGRODÓW
( szkolenie projektowanie ogrodów Poznań, Warszawa, Bydgoszcz, Wrocław, Szczecin, Łódź, Kraków, Katowice, Rzeszów, Trójmiasto )

Projektowanie ogrodów

Kurs skierowany jest do wszystkich osób zainteresowanych rozpoczęciem swojej przygody z projektowania ogrodów. Pozwala na zdobycie umiejętności niezbędnych do pracy zawodowej w tej dziedzinie, jak również samodzielnego stworzenia projektu przydomowego ogrodu (przydomowego, przy firmie, sklepie, czy instytucji publicznej, itp.).

PROGRAM   TERMINY   CENNIK

Teoria i praktyka

Szkolenia teoretyczne zaplanowane są w taki sposób, by w jak najkrótszym czasie kursanci zdobyli maksimum wiedzy. W ciągu dwóch tygodni poznają oni różne style projektowania ogrodu i narzędzia do przygotowania projektu. Nauczą się, jak przeprowadzić analizę stanu faktycznego ogrodu, jego funkcjonalnego podziału, projektowania krajobrazu i doboru roślin. Zapoznają się z kosztorysowaniem oraz pracą z klientami i wykonawcami. Ta część kursu skupia się na konkretnych wiadomościach, które są niezbędne do rozwinięcia umiejętności porządkowania otaczającej nas przestrzeni. Część praktyczna trwająca dwa dni zakłada rysunek odręczny, który obejmuje podstawy rysunku architektonicznego, skale i perspektywy, rzuty projektowanych ogrodów, aksonometrie i izometrię.

Program Vectorworks

Przez szesnaście dni kursanci opanują program komputerowy Vectorworks Landmark. Vectorworks to jeden z najpopularniejszych na świecie programów wykorzystywanych przez projektantów z różnych dziedzin. Pozwala na stworzenie projektu koncepcyjnego 2D i 3D, a ponadto płynne przejście do projektu wykonawczego. Kursanci mają do dyspozycji intuicyjne narzędzia branżowe, dzięki którym z łatwością wprowadzą do projektu własne wizje i uzyskają satysfakcjonujące efekty. Program umożliwia tworzenie wyjątkowych wizualizacji w różnorodnej jakości z uwzględnieniem np. animacji oświetlenia oraz zmieniających się pór roku, a nawet przelotu nad obiektem.

Rezultaty kursu

Kursanci nauczą się analizowania i podziału przestrzeni ogrodu. Poznają zasady doboru roślin, komponowania rabat i przenoszenia swoich koncepcji do projektu. Zdobędą wiedzę z zakresu programowania i graficznego przedstawiania swojej wizji. Nabędą ponadto umiejętności optymalnego kształtowania przestrzeni tak, by była ona funkcjonalna i atrakcyjna wizualnie, a równocześnie czytelna dla firm wykonawczych. Zapraszamy do udziału!

Czas trwania kursu: 100 h

• 2 tygodnie Teorii (4 spotkania)
• 5 spotkań Rysunek Techniczny
• 16 dni Program komputerowy Vectorworks Landmark (16 spotkań po 3 h)

Na zajęcia z programów komputerowych przygotuj:

• laptopa - sprawdź wymagania sprzętowe --> TUTAJ
• myszkę i ładowarkę
        ZAPISZ SIĘ!