space
   

ARCHITEKCI - WARSZAWA
( kurs projektowanie wnętrz Warszawa )

kurs projektowanie wnętrz WarszawaMgr arch Ewa Regulska
Jestem absolwentką warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych kierunku Architektury Wnętrz, gdzie skończyłam studia pierwszego stopnia na specjalizacji Architektura Wnętrz, następnie tytuł magistra sztuki na tym samym kierunku rozszerzając wiedzę na specjalizacji Wystawiennictwo.
Zainteresowania artystyczne towarzyszyły mi od najmłodszych lat, co poskutkowało ukończeniem Liceum Plastycznego na profilu Wzornictwo i Reklama wizualna. Do dnia dzisiejszego w wolnych chwilach maluję, a moje prace prezentowane są na wernisażach -do tej pory pt:” Spotkanie”, „Rocznik'89”, „Intymność kobiecym okiem”
Umiejętności zdobyte podczas wieloletniej edukacji miałam okazję szlifować w praktyce w warszawskich pracowniach architektonicznych, gdzie nauczyłam się kompleksowego projektowania wnętrz. Zaczynając od nauki rozmowy z klientem, analizy potrzeb, tworzeniu koncepcji, przez pakiet wykonawczy dochodząc do realizacji , nadzoru autorskiego, koordynacji prac, kończąc na odbiorach . Tworzyłam projekty zarówno wnętrz mieszkalnych, wielkopowierzchniowych i wysokobudżetowych domów jednorodzinnych jak i wnętrz budynków użyteczności publicznej, lokali usługowych czy hoteli.
Nieustannie pogłębiam wiedzę na szkoleniach i konferencjach. Uczestniczyłam m.in.: w panelu dyskusyjnym „Sleep - hotel design event” w Londynie, miałam okazje czerpać inspiracje zwiedzając najwyższej klasy hotele w tym m.in. Sanderson - projektu Philippe Starck-a. Odwiedzam targi i wystawy: festiwal design-u Maison & Objet w Paryżu, Warsaw Home, Łódź Design Festiwal, największą światową wystawę World ( Universal) EXPO, DMY International Design Festiwal Berlin.
Przebyta droga doprowadziła mnie do otworzenia własnej pracowni w której spełniam się nie tylko zawodowo ale także, jako „kreatorka”, która przekazuje „część siebie” innym, tworząc nieszablonowe projekty, w których po realizacji każdy się odnajduje. Z ogromną przyjemnością również dzielę się zdobytą wiedzą i doświadczeniem szkoląc innych.
Uważam, że dobry projekt oparty jest na harmonii. Wydobyciu potencjału przestrzeni, zachowaniu kontekstu otoczenia. Wszystkie elementy muszą tworzyć dobrze przemyślaną, spójną całość, gdzie forma i funkcja współgrają, uzupełniając się wzajemnie. Staram się dobierać zestawienia faktur i materiałów uzyskując zarówno pożądany efekt wizualny, pamiętając jednocześnie, że kreuję miejsce do wygodnego życia.
Peter Zumthor w książce ”Myślenie architekturą” pisze: "Siła dobrego projektu tkwi w nas i w naszej zdolności postrzegania świata za pomocą uczucia i rozumu. Dobry projekt architektoniczny jest zmysłowy. Dobry projekt architektoniczny jest mądry." – w pełni się z nim zgadzam, dlatego właśnie tą myślą kieruje się w swojej pracy.