space
   

Aktualne trendy we wnętrzach.
( projektowanie wnętrz )

projektowanie wnętrz BLOG2021 rok niesie spore zmiany w zasadach projektowania wnętrz. Jednak największy nacisk wciąż kładzie się na indywidualne upodobania inwestorów i ich gust. Dzięki temu każde wnętrze nabiera niepowtarzalnego charakteru. Co będzie modne w tym sezonie?

Akcenty kolorystyczne

Najnowsze trendy stawiają na wielki powrót beżu i kolorów ziemi. Królować będą barwy świeżych kwiatów, różowe, czerwone i fioletowe w pastelowych odcieniach, dodające energii. Pojawi się też karmelowy brąz, mięta, stłumiona żółć na tle delikatnych szarości, a ponadto delikatne odcienie niebieskiego i zielonego, przypominające naturę. Popularny do tej pory minimalizm zostanie ocieplony i ożywiony kolorystycznym akcentem. We wnętrzach będzie dominować harmonia i spokój. Jasną kolorystykę uzupełnią poduszki w różnych barwach i o odmiennych fakturach.

Meble i dodatki
W tym sezonie meble i dekoracje muszą być funkcjonalne. Ich minimalistyczny styl w połączeniu z miękkimi, inspirowanymi naturą dodatkami sprawi, że wnętrze będzie przytulne i ciepłe. Drewniane, rustykalne meble i obrazy z motywami roślinnymi doskonale wpisują się w ekologiczny styl. Ważnym uzupełnieniem aranżacji są rośliny w ceramicznych donicach. Modne będą meble z wikliny lub metalu wyróżniające się prostotą kształtów. Znikną pstrokate wzory i zbędne bibeloty. Meble mają zapewniać komfort i wpisywać się w przytulną, wyciszającą aranżację.

Materiały
Wśród trendów wnętrzarskich ważną rolę odgrywają materiały. Tkaniny muszą być naturalne i delikatne dla skóry. Doskonale sprawdzi się len, bawełna oraz aksamit. Przedmioty wykonane z drewna w naturalnym kolorze, szklane blaty, dekoracje z metalu, marmuru, bambusa oraz cementu będą nieodzownym uzupełnieniem aranżacji. Nie zabraknie również przedmiotów wykonanych z ekologicznego bioplastiku i mebli pochodzących z recyklingu. Ich wybór uzależniony jest od upodobań – tak, by przestrzeń została spersonalizowana.

Trendy wnętrzarskie w 2021 roku czerpią inspiracje z natury, stwarzając przytulną przestrzeń będącą azylem. Równocześnie mają jednak oddawać indywidualny charakter oraz gust inwestora.