
Dlaczego warto nauczyć się, jak pracować z oprogramowaniem SketchUp?
Program do projektowania i modelowania, jakim jest 3D SketchUp cieszy się ogromną popularnością wśród architektów, projektantów ogrodów, projektantów wnętrz, a także artystów. Program ten doskonale sprawdza się również w budownictwie, mechanice czy przy pracy w drewnie. Jego szerokie zastosowanie możliwe jest dzięki rozbudowanym narzędziom i rozszerzeniom w postaci dedykowanych wtyczek. Czy nada się on jednak dla osób początkujących?
Czytelny i intuicyjny interfejs narzędzii do projektowania i modelowania SketchUp pozwala na szybkie opanowanie podstaw pracy. Ponadto regularna praktyka, połączona z odpowiednią wiedzą teoretyczną, pozwala z czasem na tworzenie coraz bardziej zaawansowanych projektów.
Oprogramowanie SketchUp dostępne jest w formie darmowej (SketchUp Make) przeznaczonej do użytku prywatnego, z kilkoma istotnymi ograniczeniami, które jednak nie przeszkadzają tworzyć prostych projektów. Natomiast program, jakim jest SketchUp Pro to wersja płatna przeznaczona do użytku komercyjnego. Dzięki silnikowi renderującemu V-Ray możemy tworzyć w SketchUpie fotorealistyczne wizualizacje projektów o różnej skali: od mebli i prostych wnętrz, przez architekturę, aż po złożone panoramy urbanistyczne.
Nauka SketchUp na kursie projektowania wnętrz online.
SketchUp to świetne narzędzie, które w przyjazny sposób oswaja świat trójwymiarowej grafiki. Jest ono łatwe do nauki, ma zastosowanie w wielu branżach i posiada przydatne rozszerzenia. Warto więc zainwestować w nie swój czas oraz pieniądze. Dlatego zainteresowanie się kursem projektowania wnętrz online to dobry wybór, ponieważ umożliwia nam naukę obsługi tego programu. Na kursie takim dowiesz się nie tylko podstaw dotyczących interfejsu czy poruszania się w projekcie, ale poznasz także dostępne narzędzia rysunkowe oraz te, które przeznaczone są do wprowadzania modyfikacji. Ponadto zdobędziesz wiedzę teoretyczną na temat grup i komponentów, warstw i tagów, a także scen i kamer. Nauczysz się również takich umiejętności umiejętności jak:
- importowanie podkładów rysunkowych i inwentaryzacyjnych,
- umeblowanie i wyposażenie, czyli przygotowanie układu funkcjonalnego wnętrza,
- modelowanie stolarki okiennej i drzwiowej,
- modelowanie szczegółowo kuchni i tworzenie mebli na wymiar,
- modelowanie listew dekoracyjnych, płytek i ich modyfikacje,
- teksturowanie, pobieranie tekstur i ich modyfikacja,
- wymiarowanie i tworzenie opisów,
- przygotowywanie widoków meblarskich,
- eksportowanie stworzonego modelu do innych formatów.