space
   

Fotorealistyczne wizualizacje z programem ENSCAPE
( projektowanie wnętrz )

projektowanie wnętrz BLOG Skomplikowany proces projektowania wnętrz może zostać usprawniony dzięki wykorzystaniu programu Enscape. Czym jest to rozwiązanie i dlaczego warto z niego korzystać?

Czym jest Enscape?
Enscape to oprogramowanie służące do renderowania w czasie rzeczywistym. Wykorzystuje modele z programu SketchUp do tworzenia wizualizacji. Pozwala na kompilowanie animacji i wirtualnych spacerów. Enscape łączy się z programem do modelowania, dzięki czemu w czasie kilku sekund powstają rzeczywiste modele 3D. Każda zmiana widoczna jest natychmiast. Program dysponuje biblioteką liczącą około dwóch tysięcy gotowych obiektów. Można zaimportować je jednym kliknięciem. W dodatkowym oknie roboczym program pokazuje na bieżąco fotorealistyczny podgląd. Do jego efektownego działania konieczna jest wysokiej klasy karta graficzna oraz aktualna wersja SketchUpa.

Zalety programu
Enscape znacznie skraca proces projektowania i nanoszenia poprawek. Dzięki szybkości działania nie trzeba czekać na efekty swoich działań. Program jest bardzo intuicyjny w obsłudze i nie wymaga skomplikowanych ustawień. W jego bibliotece znajdują się gotowe obiekty o wysokiej jakości, między innymi rośliny i meble. Aby wstawić teksturę, nie ma konieczności wyszukiwania jej – wystarczy dodać nazwę, jak np. chrom, a program natychmiast ją stworzy.

Jakie możliwości daje Enscape?
Enscape to program, który nie tylko ułatwia i przyspiesza tworzenie projektów, ale także umożliwia ich wizualizację. Pozwala równocześnie generować dokumentację projektu. Wszystkie, wprowadzane zmiany są natychmiast widoczne. Wizualizacja jest dynamiczna, dzięki czemu ułatwia podejmowanie decyzji. Intuicyjna praca kamery i możliwość animacji drzew dają niepowtarzalne efekty, które zachwycą klientów. Efektywna prezentacja w postaci wirtualnego spaceru przenosi widza w projektowane wnętrze. Ma to ogromny wpływ na jakość współpracy z inwestorami.

Enscape to program przeznaczony dla wszystkich pragnących tworzyć fotorealistyczne wizualizacje. Uzyskanie efektów nie wymaga długiego oczekiwania, gdyż oprogramowanie pokazuje je na bieżąco.