space
   

Kolor roku 2022 – jakie kolory zdominują nasze wnętrza?
( projektowanie wnętrz )

projektowanie wnętrz BLOGDla wszystkich podążających za najnowszymi trendami wnętrzarskimi w 2022 roku wyznacznikiem będą kolory wybrane przez Instytut Pantone oraz czołowych producentów farb. Jakie barwy będą dominować w naszych wnętrzach?

Kolory wybrane przez Color Marketing Group i Pantone
Międzynarodowe stowarzyszenie Color Marketing Group, które skupia wokół siebie specjalistów opracowujących prognozy kolorystyczne na barwy dominujące w 2022 roku, wybrało trzy kolory. Pojawiają się one także wśród typów Pantone. Pierwszym z nich jest żółty, w słonecznym, promiennym odcieniu, oznaczający nadzieję i humanizm. Ta barwa będzie dominować przede wszystkim Azji. Kolejny kolor to pomarańczowy, symbolizujący moc i potrzebę zmiany – wybrany został przez Amerykę Południową. Z kolei w Ameryce Północnej dominować będzie chłodny błękit kojarzący się z nowym początkiem i spokojem. Kolory te będą motywem przewodnim aranżacji wnętrz na całym świecie.

Kolory roku wybrane przes producentów farb
Marka Tikkurila za kolor roku 2022 wybrała L478 Kestrel. To ciepły brąz z delikatnym odcieniem czerwieni. Aksamitna barwa, inspirowana pustułką (niewielkim miejskim ptakiem) nawiązuje do połączenia poczucia bezpieczeństwa z nadchodzącą i oczekiwaną nowością. Marka Benjamin Moore stawia na October Mist 1495. To kolor subtelnej szałwii będącej symbolem kreatywności i wyrażania siebie. Dulux za barwę przewodnią wybrał Bright Skies, czyli inspirujący błękit. Ten błękit odzwierciedlający kolor nieba to idealny wybór dla wszystkich odczuwających potrzebę zmian i świeżości.

Inspirujące kolory
Według wielu specjalistów w 2022 roku jednym z najpopularniejszych kolorów we wnętrzach będzie błękit połączony z innymi barwami w zależności od przeznaczenia danego wnętrza. Może towarzyszyć mu biel lub jasne, nasycone barwy. Takie połączenie najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniach wielofunkcyjnych. W salonach i innych miejscach relaksu często będzie można spotkać błękit i świeżą zieleń. Ściany w biurach i pracowniach zdominują pomarańcze, czerwienie, fiolety i blade odcienie różu.

Paleta najmodniejszych kolorów na 2022 roku daje ogromne możliwości wyboru, więc z łatwością dobierzemy je nie tylko zgodnie z najnowszymi trendami, ale także własnym gustem.