space
   

Przewodnik po markach tapet - Arte
( projektowanie wnętrz )

projektowanie wnętrz BLOG

Z miłości do piękna i pasji do dekoracji wnętrz – taka idea przyświecała rodzinie Desart, która w 1981 roku, w Belgii powołała do życia firmę produkującą wyrafinowane, niezwykle piękne i wytrzymałe okleiny ścienne klasy premium.
W ciągu kolejnych 40 lat tapety marki Arte wprowadziły luksus i komfort do wnętrz tysięcy domów i mieszkań w ponad 80 krajach świata, zyskując rok rocznie coraz to większą rzeszę fanów.

Nic w tym dziwnego – producent stawia na nietuzinkowe wzornictwo, stylistykę i najwyższą jakość tapet, które wyśmienicie wkomponują się w każde modne wnętrze, dodając mu szyku i elegancji. Arte nie płynie z prądem trendów wnętrzarskich – sama je wyznacza. Zespół doświadczonych designerów dba o oryginalność projektów, nieustannie poszukując nowych, innowacyjnych metod produkcji tapet, wysokogatunkowych materiałów zapewniających wieloletnie użytkowanie, nie idąc przy tym na skróty – każdego roku na rynek trafia kilka nowych kolekcji oklein ściennych, choć ich przygotowanie może trwać nawet 12 miesięcy.

Minimalizm i awangarda
Kolekcje oklein ściennych Arte z powodzeniem wpiszą się w gust miłośników przeróżnych stylów aranżacji wnętrz – od nowoczesnego minimalizmu, po klasyczną elegancję i styl vintage. Producent oferuje niesamowity wybór barw, wzorów, struktur oraz materiałów, z których przygotowane są tapety. Od motywów geometrycznych, przez roślinne i zwierzęce paterny, orientalne projekty po jednolitą kolorystykę wzbogaconą o delikatną, wyczuwalną pod palcami fakturę skóry, aksamitu, sznurka lub betonu.

W trosce o środowisko i w duchu zrównoważonego rozwoju
Arte dba o klimat jak nikt inny, jest neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla do atmosfery, a także zobowiązuje się do minimalizowania swojego śladu ekologicznego oraz coraz to większego ograniczania emisji resztkowej.
Korzysta jedynie z technologii i materiałów przyjaznych środowisku – atramentów na bazie wody, surowców od certyfikowanych producentów oraz zasilania produkcji z odnawialnych źródeł energii. Firma wspiera również certyfikowane projekty klimatyczne.

Starania Arte na tak wielu frontach sprawiają, że wyjątkowe okleiny ścienne proponowane klientom to coś więcej niż tylko piękno i elegancja we wnętrzach. To pewność najwyższej jakości w nurcie Eco.