space
   

Przewodnik po markach tapet - Cole&Son
( projektowanie wnętrz )

projektowanie wnętrz BLOG

Historia marki sięga XIXw. W 1875 rok John Percy, kupiec z Cambridge, uruchomił w Islington, w północnym Londynie produkcję maszyn umożliwiających odtworzenie holenderskiej techniki flokowania tapet, popularnej w XVII wieku. W ciągu kolejnych lat Percy, wprowadzając coraz to bardziej nowatorskie i skomplikowane metody drukowania w drewnie oraz produkcję tapet imitujących jedwab i aksamit, rozbudował swoją firmę, trafiając w gusta wyższych sfer.

Z Islington do pałacu Westminster
W 1941 roku manufakturę Johna Percy'ego przejął A.P. Cole, właściciel firmy Cole&Son Ltd, mieszczącej się w prestiżowej części Londynu – przy Mortimer Street. Rozbudował fabrykę i uzupełnił w roku 1948 park maszynowy w pierwsze w Europie platformy do sitodruku, udoskonalając tym samym proces produkcji wysokogatunkowych, ekskluzywnych oklein ściennych.
Manufaktura Cole&Son nie zwalniała kroku, produkując coraz to nowe wzory tapet, które do dziś są synonimem luksusu i dobrego smaku. Ich flagowym produktem jest zaprojektowany przez Michaela Clarksa model Woods – przedstawiający delikatne brzozowe drzewka. Wybitną jakość i niesamowite wzornictwo doceniła sama królowa brytyjska, Elżbieta II, mianując Cole&Son w 1961 roku oficjalnym dostawcą tapet na dwór królewski. I tak jest po dzień dzisiejszy.

Technologie wykorzystywane w produkcji oraz nietuzinkowe wzory i struktury sprawiły, ze okleiny ścienne Cole&Son zdobią ściany rezydencji i posiadłości brytyjskiej arystokracji, ale także teatrów, zamków i pałaców w całej Europie. Z roku na rok zyskują także popularność wśród pasjonatów klasycznego piękna i ekskluzywnego, niebanalnego designu.

Tradycja i innowacja
Archiwum tapet Cole&SOn zawiera kolekcje XVII, XIX i XX-wiecznych charakterystycznych wzorów, w XXI wieku uznanych za ponadczasowe.
Tapety wpiszą się znakomicie w każdą stylistykę wnętrz, ich powab i elegancja dopełni przestrzeń zaprojektowaną zarówno w trendzie glamour, vintage, rustykalnym, jak i minimalistycznym.
Bajeczne kolekcje z ornamentem zwierzęcym i roślinnym, bajkowym oraz antycznym, popularne setki lat temu - w wersji unowocześnionej są nadal chętnie wybierane przez klientów na całym świecie.