space
   

Pięknie zaprojektowane...
( projektowanie wnętrz )

projektowanie wnętrz BLOG Dlaczego obecnie tak popularne stały się kursy i szkolenia z projektowania wnętrz, a o powodzeniu w tej branży świadczą umiejętności i znajomość programów architektonicznych, nie zaś uzyskane wykształcenie?

Występujące na rynku zapotrzebowanie na projektantów wnętrz sprawia, że kursy z projektowania cieszą się coraz większą popularnością. Jest to zawód satysfakcjonujący, który ponadto nie wymaga wyższego wykształcenia.

Co daje kurs projektowania wnętrz?
Udział w kursie to sposób na zdobycie wiedzy niezbędnej do kreowania przestrzeni na własny użytek, a także szansa na uzyskanie nowego, ciekawego zawodu. To początek przygody z profesjonalnym aranżowaniem wnętrz. Kurs jest podstawą do pracy poszukiwanej na rynku. Zaznajamia z zagadnieniami z zakresu ergonomii, dokumentacji projektowej, doboru kolorów, prawa budowlanego, oświetlenia itp. Po ukończeniu szkolenia kursanci gotowi są do samodzielnego tworzenia projektu i jego realizacji.

Czy można zostać projektantem wnętrz po kursie?
Żeby pracować w branży projektowania wnętrz, nie trzeba mieć ukończonych studiów wyższych. Wystarczy uczęszczać na odpowiedni kurs i nabyć kompetencje. W połączeniu z wrażliwością estetyczną, dobrym gustem i bogatą wyobraźnią stanowi to podstawę efektownej pracy. Chociaż rozpoczęcie działalności w tym zawodzie nie jest proste, to najlepszą referencją są zrealizowane projekty. Dlatego wizytówką mogą być własne, zaprojektowane przez siebie wnętrza. Dużym atutem są wizualizacje, których tworzenia również można nauczyć się na kursie. Umiejętność profesjonalnego prezentowania swoich projektów za pomocą programów komputerowych jest obecnie bardzo pożądana.

Znajomość programów komputerowych
Profesjonalne programy komputerowe mają szerokie zastosowanie w projektowaniu wnętrz. Umiejętność obsługi najnowszych programów graficznych, takich jak SketchUp czy Vectorworks niezbędna jest do tworzenia realistycznych wizualizacji. Przy ich pomocy można tworzyć projekty wnętrz, mebli, a nawet panoramy urbanistyczne w różnej skali i przygotowywać dokumentację techniczną. Dla klientów komercyjnych projekt 3D bywa lepszą rekomendacją niż dyplom ukończenia studiów wyższych.
Kurs projektowania wnętrz stanowi szansę na zdobycie umiejętności kreowania własnej przestrzeni. To także sposób na zdobycie nowego, atrakcyjnego zawodu.