space
   

Styl nowojorski we wnętrzu. Czym się charakteryzuje i dlaczego jest tak popularny w Polsce. Za co Polacy go kochają?
( projektowanie wnętrz )

projektowanie wnętrz BLOGPolacy coraz częściej aranżują wnętrza w stylu nowojorskim, gdyż zachwyca ich jego przytulność i wysublimowana elegancja. Jak urządzić mieszkanie, by wyglądało jak przeniesione wprost z amerykańskich filmów?

Czym wyróżnia się styl nowojorski?

Wnętrza w stylu nowojorskim wyróżniają się ponadczasową elegancją i dużą dbałością o szczegóły. Charakterystyczne dla tego typu aranżacji są duże, starannie rozplanowane powierzchnie z centralnym punktem w pomieszczeniu. Przyciąga on wzrok i dominuje wnętrze. W kącikach wypoczynkowych proste meble o opływowych kształtach obitych najwyższej jakości tkaninami ustawiane są symetrycznie, a nie bezpośrednio pod ścianami. Kanapa często oddziela strefę salonu od jadalni. Obicia mogą być pikowane, a meble bez zdobień z drewna z dodatkiem niklu i szkła. Miękkie, eleganckie dywany, ciężkie zasłony i duża ilość poduszek sprawiają, że wnętrze jest przytulne, a równocześnie stylowe.

Dodatki i kolory
Styl nowojorski cechuje umiar, dlatego meble są proste, lecz wykonane z najwyższej jakości materiałów. Na kanapach i łóżkach powinno znaleźć się mnóstwo poduszek. Podobnie jak obicia, powinny być one dekoracyjne z błyszczącymi nitkami albo wykonane z połyskliwych, szlachetnych materiałów. Istotnym dodatkiem jest rozmieszczone symetrycznie oświetlenie z prostymi lampami bez zdobień. Całości dopełniają szklane wazony z jasnymi kwiatami i zdjęcia w prostych ramkach. Kolorystyka w tym stylu to głównie beże, biele, jasne brązy i szarości oraz czerń. Kolor dominujący stanowi około 70%. 20% to barwa uzupełniająca, a 10% to kolor kontrastujący, którego zadaniem jest ożywienie wnętrza.

Za co kochamy styl nowojorski?
Styl nowojorski kochany jest za swoją ponadczasowość. Wysublimowana elegancja i najwyższej jakości materiały połączone z prostotą i umiarkowaniem sprawiają, że wnętrze jest przytulne i ciepłe. Tego typu aranżacja zachowuje harmonię, a równocześnie daje wrażenie luksusu. Przestronne pomieszczenia, wypełnione światłem gwarantują komfort użytkowania. Wnętrze z odrobiną przepychu nie jest zagracone, ani przesadnie ozdobne.
Styl nowojorski to ponadczasowe połączenie klasyki z komfortem, które zachwyci wszystkich tych, którzy cenią najwyższą jakość otaczających ich mebli i przedmiotów.