space
   

KURS ONLINE PROJEKTOWANIE WNĘTRZ SKETCHUP
( szkolenie online projektowanie wnętrz )

SketchUp to oprogramowanie komputerowe służące do modelowania trójwymiarowego. Dzięki swojemu uniwersalnemu charakterowi znajduje szerokie zastosowanie w wielu branżach, m. in. w: architekturze, projektowaniu wnętrz, projektowaniu krajobrazu i wielu innych.

Wersje SketchUp:
SketchUp Make - darmowa wersja oprogramowania przeznaczona do użytku prywatnego, z kilkoma istotnymi ograniczeniami. SketchUp Pro - wersja płatna przeznaczona do użytku komercyjnego, najbardziej profesjonalna ze wszystkich dostępnych wersji.

Koszt pełnej wersji oprogramowania to ok. 2 000 zł netto. jest to subskrypcja roczna, a cena atrakcyjna w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku rozwiązaniami. Dodajmy do tego fakt, że SketchUp jest bardzo intuicyjny i łatwy w obsłudze nawet dla początkujących użytkowników; a przyjazny, wręcz dziecinny interfejs sprzyja nauce. Właśnie dlatego jest naturalnym wyborem osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z grafiką 3D.

SketchUp to nie tylko narzędzie dla początkujących
Mylne jest jednak twierdzenie, że SketchUp to program dla amatorów. Zaawansowane narzędzia i rozbudowana oferta dodatkowych rozszerzeń sprawia, że może z powodzeniem konkurować z programami takimi jak: Blender, Cinema 4D czy 3ds Max. Dzięki silnikowi renderującemu V-Ray możemy tworzyć w SketchUpie fotorealistyczne wizualizacje projektów o różnej skali: od mebli i prostych wnętrz, przez architekturę, po złożone panoramy urbanistyczne.

Największą grupą użytkowników SketchUpa są architekci wnętrz. Dlaczego? SketchUp Pro oprócz narzędzi do tworzenia modeli 3D oferuje również siostrzane oprogramowanie LayOut, które służy do tworzenia dokumentacji technicznej. LayOut działa symultanicznie: uaktualnia rysunki o wprowadzane w przestrzeni 3D zmiany. Dzięki temu możemy pracować jednocześnie nad wizualizacjami i rzutami.

Bogata baza modeli
Wśród wielu zalet SketchUpa warto wymienić również bogatą bazę trójwymiarowych modeli. 3D Warehouse to największa platforma zupełnie darmowych modeli, w której można znaleźć właściwie wszystko. Jeśli szukasz mebli popularnych producentów najprawdopodobniej znajdziesz je właśnie tam. Są tam nawet mniej popularne modele, takie jak: postacie do gier, rośliny czy pojazdy. Baza nieustannie się powiększa, a Ty możesz się do tego przyczynić. Każdy z użytkowników SketchUpa może tworzyć własne modele i udostępniać je w 3D Warehouse.

V-RAY
V-Ray jest wtyczką do SketchUp to silnik renderujący dla najlepszych wizualizacji architektonicznych, wnętrz, środowiska czy produktów!
95 ze 100 najlepszych biur projektowych i studiów graficznych z całego świata używa V-Ray każdego dnia. Właśnie dlatego, V-Ray będzie najlepszym narzędziem do wizualnej prezentacji Twojej pracy.

Podsumowanie
SketchUp to świetne narzędzie, które w przyjazny sposób oswaja świat trójwymiarowej grafiki. Jest łatwe do nauki, ma zastosowanie w wielu branżach i posiada przydatne rozszerzenia. Warto więc zainwestować w nie swój czas.